Kobieca Perspektywa

PRÓBKI

CONCERTINO BABY Color - hipoalergiczny proszek do prania.

Skórę mam jak niemowlę, bardzo wrażliwą i skłonną do podrażnień. jeżeli proszek lub kosmetyk nafaszerowany jest nie wiadomo czym, pewne jest, że nie obejdzie się bez zaczerwienienia lub w najgorszym wypadku pokrzywki. Concertino poleciła mi koleżanka, mama 3 letniego brzdąca, którego ciałko pozytywnie reaguje na ten proszek, co jest kluczowe przy specyfikach kierowanych dla dzieci.

Na stronie producenta, w zakładce kontakt (KLIKpoprosiłam o przesłanie próbki produktu na wskazany przeze mnie adres i o dziwo dotarła do mnie w ciągu dwóch tygodni, za co bardzo dziękuję. W kopercie znajdowały się trzy stugramowe opakowania, list i ulotka. Przystąpiłam zatem do testu.

proszek.JPGMiniaturki produktu są rozkoszne i nie wiem czy to dlatego, że są darmowe, czy filigranowe, zawsze otwierając cieszę się jakbym wygrała w totka. Zapach przy pierwszym wrażeniu nieco intensywny, jednak w praniu łagodnieje i pozostawia lekko kwiatowy aromat.

Pralka. Kolorowe dresy usmarowane przez mego psa błotem, błękitna koszulka upaćkana lodami ( Mójcion potrafi), t-shirt po siłowni, ściereczka kuchenna we wszystkim co możliwe, skarpetki i bluza. Wszystko wcześniej moczę przez noc i wrzucam na 40 stopni. Poza ściereczką kuchenną, która była naprawdę uwalona mieszaniną wielu dań (głownie buraki i tłuszcz), wszystko inne jest zadowalająco czyste i pachnie świeżo, ale nie nachalnie. Do prania wsypałam całą saszetkę.

Pranie ręczne. To prawdziwe wyzwanie dla proszku, bo jeżeli dłonie będą suche lub zaczerwienione, nie mogłabym wystawić rekomendacji z czystym sumieniem i polecić produkt przeznaczony dzieciom. Werble proszę... Concertino spisał się bez zarzutu. Jest hipoalergiczny, a bielizna nie podrażniła skóry.

Trzecią saszetkę sprezentowałam mojej kuzynce, mamie dwójki łobuzów i jednej księżniczki w wieku pampersowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która mawia, że pralka jest jej najczęstszą domową rozrywką, bo rodzina generuje więcej prania niż wojsko polskie po poligonie. Opinia: Większość wyprało, marchew za drugim razem, saszetkę rozłożyłam na dwa prania, dzieci nie marudzą, że swędzi, także jestem zadowolona.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta (KLIK). Sądzę, że warto ją przeczytać przed dokonaniem zakupu, ja przynajmniej nigdy nie kupuję kota w worku.

Cena ok 18 zł za 1,6 kg (16 prań, z doświadczenia wiem, że ponad 20)

Ciekawa jestem Waszych opinii, szczególnie mam i alergików.

Kilka słów od producenta: Proszki CONCERTINO BABY zostały poddane wielu testom, które potwierdziły bezpieczeństwo ich stosowania. Wyniki tych badań były podstawą do uzyskania pozytywnej opinii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Produkty spełniają najwyższe wymagania dot. receptur proszków do prania przeznaczonych dla najmłodszych.

Ja rekomenduję!