Kobieca Perspektywa

MODA I URODA

Leczniczy PUDER własnej roboty.

Od miesięcy zmagam się z zaskórnikami, suchą cerą, powiększającymi się zmarszczkami i zapchanymi porami. Nim ukończyłam 25 lat nie wiedziałam co to korektor, podkład, czy puder matujący. Po przekroczeniu magicznej bariery, jak za sprawą różdżki wrednej czarownicy, moja dotychczas reklamowa twarz przeobraziła się w pole niekończącej się walki z niedoskonałościami. Niestety boje zataczały coraz większe koło, bo im więcej kosmetyków, tym więcej wyprysków. Na ratunek przyszedł mi cynamon...

cynamon_mielony.jpg

Składniki: Alantan (posypka dla niemowląt) 4zł, cynamon 2zł, puder antybakteryjny z drogerii np Rossman 6zł

Wykonanie: W zależności od tonacji skóry dozujemy ilość cynamonu, ja mam bardzo jasną, więc dodaję 2 łyżeczki cynamonu na dwie łyżki alantanu i pół łyczeżki pudru (delikatnie skrobię kartką papmieru). Całość dokładnie mieszamy.

Ważne: Niech nikomu nie przyjdzie do głowy zastąpienie posypki mąką ziemniaczaną. Cynamon można zastąpić czerwoną glinką, a puder zieloną.
 Bawcie się proporcjami, aby stworzyć własny odcień, dla efektu rozświetlenia można dodać odrobinę białego cienia do powiek.

Dlaczego Alantan i cynamon?

Alantoina działa przeciwzapalnie i ściągająco oraz przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Przyspiesza także czyszczenie ran, wywiera działanie przeciwzapalne i ściągające. Maść działa łagodząco na stany zapalne skóry i błon śluzowych, usuwając także objawy nadmiernego rogowacenia i złuszczania.

Najważniejszym związkiem zawartym w cynamonie jest aldehyd cynamonowy, który ma właściwości antygrzybiczne (hamuje wzrost pleśni oraz psucie pokarmu przez drożdże), antynowotworowe. Zawiera polifenole, które mają działanie antyoksydacyjne oraz antybakteryjne.

A co Ty o tym sądzisz?